Ana Sayfa Haberler AFYON EĞİTİM VAKFI BURSLARI İÇİN MÜRACAATLAR DEVAM EDİYOR

AFYON EĞİTİM VAKFI BURSLARI İÇİN MÜRACAATLAR DEVAM EDİYOR

AFYON EĞİTİM VAKFI BURSLARI İÇİN MÜRACAATLAR DEVAM EDİYOR

Burs müracaatları 1 Ağustos tarihinde başlamış ve 30 Eylül’e kadar devam edecektir. Afyon Eğitim Vakfına burs müracaatları http://basvuru.afyonegitimvakfi.org/ sayfamızdan yapılması gerekiyor. Müracaatınızı masa üstü veya diz üstü bilgisayarla yapmalısınız. Vakfa gelerek müracaat yapılmamaktadır.


AFYON EĞİTİM VAKFI BURSLARI İÇİN MÜRACAATLAR DEVAM EDİYOR
 
 
Afyon Eğitim Vakfı, Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı veya Afyonkarahisar doğumlu, ön lisans ve lisans öğrenimi gören öğrencilere Ekim-Haziran ayları arasında, 9 ay boyunca burs vermektedir. Burs müracaatları 1 Ağustos tarihinde başlamış ve 30 Eylül’e kadar devam edecektir. Afyon Eğitim Vakfına burs müracaatları http://basvuru.afyonegitimvakfi.org/ sayfamızdan yapılması gerekiyor. Müracaatınızı masa üstü veya diz üstü bilgisayarla yapmalısınız. Vakfa gelerek müracaat yapılmamaktadır.
Burs için müracaat edenlerin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) haricinde başka bir kurum, vakıf, dernekten burs almamaları gerekmektedir.
Bursiyerler bir program yardımıyla ailenin sosyo-ekonomik durumu ve öğrencinin başarı durumuna göre objektif kriterlere göre belirlenmektedir. 2022-2023 öğrenim yılı için belirlenecek bursiyer sayısına göre bursiyer sıralamasına giren öğrenciler Ekim ayının ilk haftası bu sayfada ve instagram sayfamızda yayımlanacaktır. Burs almaya hak kazananlardan beyan ettikleri belgeler ayrıca istenecektir, bunu için belgelenemeyen beyanlarda bulunulmamalıdır.
 
2022-2023 öğrenim yılı için aylık burs miktarı henüz belirlenmemiştir.

 
MÜRACAAT FORMUNU DOLDURURKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
 
1.  Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı veya Afyonkarahisar doğumlu değilseniz müracaat edemezsiniz.
2.  Üniversite Sınav Sıralaması tercih sıralaması değildir. Sınav notuna göre sınava girenler arasındaki sıralamadır.
 
3. Anne veya baba hayatta değilse hem bunu hem de çalışmıyor şeklinde yazılmamalıdır.
 
4.  IBAN numarası mutlaka öğrencinin olmalıdır aksi taktirde isim uyuşmazlığından yatırılan burslar geri dönmektedir.


http://afyonegitimvakfi.org/ckfinder/files/1.pdf