Ana Sayfa Haberler Afyon Eğitim Vakfı’na destek

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen gecede buluştu.


İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen gecede buluştu. Afyonkarahisarlı iş adamı Mehmet Özer, Afyon Eğitim Vakfı’nın faaliyetleri ve arsa alımı ile ilgili başlattığı SMS kampanyası hakkında bilgi aktardı. Gecede, Prof. Dr. Ekrem Çulfa'nın, "Mutlu Olma Sanatı ve Yaşam Sevinci" konulu konferansı gerçekleştirildi. Öte yandan, Afyonkarahisarlı sanatçı Ali Kurtuluş Şaylı, Afyonkarahisar türküleri söyleyerek, gurbetteki Afyonkarahisarlıların hasretlerini giderdi. 

“HERKESE AEV’DEN BAHSEDECEĞİZ”

Daha sonra MADEF Genel Sekreteri ve İstanbul Pendik Afyonkarahisarlılar Dernek Başkanı Ömür Gülseven, İstanbul, Kocaeli ve Bursa Dernekleri tarafından kurulan MADEF Marmara Bölgesi Afyonkarahisarlılar Dernekleri Federasyonu ve bu Federasyonu kuran tüm derneklerin etkinlikleri hakkında detaylı bilgi verdi. Tüm derneklere ve hatta bölgelerinde bulunan diğer illerin derneklerine de AEV SMS kampanyasını aktaracaklarını, hatırı sayılır bir başarı elde etmek istediklerini ifade etti. 

“EN AZ HER AİLE FERDİ ADINA 1 SMS BAĞIŞ BEKLİYORUZ”

İş adamı ve İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformu Etkinlikleri Başkanlığı’na getirilen Mehmet Özer, “Bizler, değişik konularda eğitimleri olan, mesleklerinde aktif, uzun yılları geride bırakmış, deneyimleri olanlar ile mesleklerinin baharında müspet ilme inanmış, değişik yaşlardaki, platform üyeleri ile başkanları ve üyesi oldukları derneklerimizi de temsilen bir araya gelmiş Afyon ve Afyonlular için projeler geliştirip desteklemeye gönüllü Afyonlu iş insanlarıyız. Nesillerimizin geleceği için hayati ve zorunlu olan eğitim kurumlarımız maalesef olması gereken evrensel ölçeklere göre nitelik ve nicelik olarak her anlamda çok yetersizdir. Bu nedenle, tüm maddi ve manevi desteklerimizi, kendi çocuklarımızın eğitimi için çabalarını minnet ve şükranla takdir ettiğimiz, müspet ilme sevdalı fedakar Afyonlular tarafından kurulmuş olan AEV ve projelerine de yapmalıyız. En az "Her ailemizin her ferdi adına her ay 1’er SMS" ve Nakit Bağış Kampanyası hesabı bu insani görevi gönül birliği içinde ve zorluk çekmeden başaracağımızı göstermektedir. Bu temelde Afyonlular olarak hepimizin AEV’in bu hayırlı projesine desteklememiz gerekmektedir. Burada toplanan sizlere ve bu yolda emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür eder, hepinize her anlamda şükranlarımızı sunarız” dedi. 

“100 BİN AFYONKARAHİSARLIDAN BÜYÜK KATKI BEKLİYORUZ”

Daha sonra Afyon Eğitim Vakfı’na anlamlı bağış yapan İstanbul'da yaşayan iş adamlarından Suat Sarısoy'a, "Utku Anıtı" Afyon Eğitim Vakfı adına Mehmet Özer tarafından takdim edildi. İstanbul Afyonkarahisarlılar İş Adamı ve Yöneticiler Derneği İstanbul AFSİAD Başkanı Metin Balıbey de konuşmasında, AEV'in arsa alımı, vakfın varlıklarını güçlendirmesi ve başta burs vermek üzere diğer etkinliklerini arttırması açısından çok önemli olduğunu, AEV'e İstanbul AFSİAD olarak gerekli desteği vereceklerini belirtti. Etkinliği organize eden Seçkin Köse de kapanış konuşmasında, katılımcılara teşekkür ederek, Afyon Eğitim Vakfı’na, İstanbul, Kocaeli ve Bursa'da yaşayan 100.000 Afyonkarahisarlılardan, gerek SMS ve gerekse bağış yoluyla önemli katkı beklediklerini ifade etti. 

BAĞIŞ YAPMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

SMS kampanyasında kullandığınız telefondan BAĞIŞ yazıp 6703 e göndermeniz yeterlidir. Her SMS’de AEV’mize 10 TL bağış yapmış oluyorsunuz. Nakit bağış yapmak istediğinizde ise Afyon Eğitim Vakfı’nın Vakıflar Bankası’ndaki arsa bağışı hesabı, Vakıfbank TR30 0001 5001 5800 7306 7472 11 no.lu hesabına yapabilirsiniz.