Ana Sayfa Haberler AFYON EĞİTİM VAKFINDAN ZİYARET

AFYON EĞİTİM VAKFINDAN ZİYARET

AFYON EĞİTİM VAKFINDAN ZİYARET

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Eğitim Vakfı Başkanı Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti. 31 Mart yerel seçim sonuçlarının ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na seçilen Mehmet Zeybek’e hayırlı olsun dileklerini ileten Afyon Eğitim Vakfı, başarılarının devamını diledi.


Ziyarete Afyon Eğitim Vakfı Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra Yönetim Kurulu Üyelerinden Adnan Demirel, Metin İplikçioğlu, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Vakıf Muhasibi Kadir Pancaroğlu katıldı. Ziyarette Başkan Zeybek’e yeni görevinde başarılar dileyen Afyon Eğitim Vakfı Başkanı Hüsnü Serteser vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Serteser; “2015 yılında Afyon Eğitim Vakfını devir aldık. Birçok faaliyetin içerisinde olduk. 2015 yılında 126 kişiye 120 TL burs veriliyordu. Şu anda 450 kişiye ayda 200 TL burs veriyoruz. Bu konuda önemli bir artış sağladık. Bildiğiniz üzere TED Koleji’nin bulunduğu arsa Milli Emlak’a aitti. Hükümetimiz tarafından güzel bir kanun çıktı. Bu kanun sayesinde arsayı almamız mümkün oldu. Vakfımızın ikinci Başkanı, İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban Bey, yönetim kurulu üyelerimiz ve Valimizle birlikte arsayı vakfımıza kazandırmak için İstanbul’daki işadamlarımıza gittik. Önemli bağışlar topladık. Dolayısıyla ilk taksiti yatırarak arsayı satın aldık. Elbette borçlarımız var, gelirlerimiz de var ama yeterli değil. İnşallah bundan sonraki dönemde Afyon Eğitim Vakfı’na birlikte çalışma arzusu içinde olduğumuzu ifade etmek istiyor saygılar sunuyoruz” dedi.

             Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Zeybek ise hayırlı hizmetlerinden dolayı konuklarına teşekkür etti. Maddi imkânlardan yoksun gençlerimizin daha üst seviyede eğitim yapabilmeleri  için yürütülen çalışmalarda emeği geçenleri tebrik eden Başkan Zeybek, “Sizler bu işin öncülerisiniz. Nihayeti şahsınıza değil, Afyon’un eğitimine katkıda bulunmak amacıyla gayret sarf ediyorsunuz. Bu hayırlı hizmetlerde bize düşen görev neyse sizlerin yanındayız” şeklinde konuştu.