Ana Sayfa YÖNETİM KURULUYönetim Kurulu Başkanından

Yönetim Kurulu Başkanından

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZDAN
Afyon Eğitim Vakfı  Yönetim Kurulu Başkanı  olarak sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Eğitim gören ancak maddi imkânlardan yoksun gençlerimizin daha üst seviyede eğitim yapabilmelerini sağlamak, bilim ve sanat dallarında çalışma ve araştırma yapanlara yardımda bulunmak amacıyla 30 Aralık 1986 tarihinde,  Prof.Dr. Nijad Bilge, Orhan Yavuz ve Asım Kocabıyık tarafında İstanbul’da kurulmuştur. Daha sonra 13.02.1993 tarihindeki tüzük değişikliği ile vakfın merkezi Afyonkarahisar’a taşınmıştır.
Bu yıla kadar toplam 2999 maddi sıkıntı çeken Afyonkarahisar’lı öğrenciye karşılıksız burs verilmiştir. Bursiyer sayımız her yıl daha da artmaktadır.
Afyon Eğitim Vakfının gelirlerinde hayırsever vatandaşlarımızın tamamen gönüllülük esasına göre yapmış oldukları bağışlar önemli bir yer tutmaktadır.
Özümüzde var olan yardımlaşma ve dayanışma, bizim millet kültürümüzün en belirgin özelliğidir. Dolayısıyla Afyon Eğitim Vakfı “memleket aşkı” kavramında özünü bulmuş, neticesinde yardımlaşma ve dayanışma ile ortaya koyduğu gücünü,  varlığını eğitim ve eğitime destek faaliyetlerine adamıştır.
Vakıf olarak, Azı Çok yapmak, Çok olanı Güçlü Kılmak ve sizlerin hizmetine sunmak için azami çaba harcamaktayız. El birliği, güç birliği ve gönül birliği ile katkılarınız ve destekleriniz ile daha da güçlenecek olan vakfımız sizlerin güçlü eli olma yolunda faaliyetlerine devam etmektedir. Çocuklarımızın eğitimine destek olmak için,  daha çok gencimizin bu imkanlardan yararlanmaları için, Aydınlık bir gelecek kurmak için, Tüm Hayırsever Vatandaşlarımızı ve Afyonlu hemşerilerimizi davet ediyoruz. “Eğitime Küçük bir Katkınız, Kıvılcımla Ateş Yakmaktır.”
Afyon Eğitim Vakfı, Afyonlu öğrencilerin öğrenimi süresince her türlü desteği sağlamakta, Atatürkçü düşünce sistemi, milli, ahlaki ve evrensel değerleri içtenlikle benimsemiş ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacak donanımla yetişmelerini sağlayacak imkânları hazırlama ve mevcutları daha da geliştirme gayreti içinde çalışmalarına devam etmektedir.
Tüm Hayırseverlerimize katkı ve desteklerinden dolayı, Vakfımızdan yararlanan tüm öğrencilerimiz ve tüm personelimiz adına saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Hüsnü SERTESER
Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı