Ana Sayfa Haberler 2020-2021 FAALİYET RAPORU

2020-2021 FAALİYET RAPORU

2020-2021 FAALİYET RAPORU

Afyon Eğitim Vakfının Değerli Üyeleri;


Afyon Eğitim Vakfının Değerli Üyeleri;
Afyon Eğitim Vakfı olarak başarılı bir yılı tamamlayarak 35’inci yılımıza ulaşmış bulunuyoruz.
2020-2021 yılı da vizyonumuz çerçevesinde hedefimize ulaşmak için yoğun çalıştığımız bir yıl oldu.
4706 sayılı Yasa ile sağlanan imkan ile Afyon Eğitim Vakfına kazandırdığımız Özel Afyon TED İlköğretim ve Lisesi bulunan arazinin taksitlerini ödememize rağmen bu yıl burs verdiğimiz öğrenci sayısını artırarak 557 bursiyere ulaştık.
Valimiz Gökmen Çiçek’in eşi Sümeyra Çiçek’in fikir sahibi olduğu Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifleri projesi, Valimizin öncülüğünde hayata geçirildikten sonra, Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifleri farklı farklı ürünler ürettiler bundan sonra da kadınlarımızın ürünlerini satılacağı bir platforma ihtiyaç duyuldu.
 
Valimiz Gökmen Çiçek, bu ürünlerin Afyon Eğitim Vakfı tarafından kurulacak bir e-ticaret sitesi tarafından satılması ve buradan elde edilecek gelirin de öğrencilere burs olarak verilmesi talimatını verdi. Böylelikle Afyon Eğitim Vakfı tarafından Valiliğimiz ve Ticaret ve Sanayi Odamız desteği ile albikere.com e-ticaret platformu-internet sitesi kuruldu.
  Albikere.com e-ticaret sitesi 25 Mayıs 2021 tarihinde açıldı ve beş aylık bir sürede 1.000.000 TL ciro yaptı ve yaklaşık 80.000 TL burslar için gelir elde ettik.
  Yine Valimiz Gökmen Çiçek’in talimatlarıyla Erkmen Belediyesine ait ve belediyece işletilen Hanımeller Konağı, yapılan bir protokolle Vakfımıza sembolik bir ücretle kiralandı. Vakfımız tarafından bir alt kiracıya kiralanan “Antre Gurme” isimli restorandan alınan kira farkı da vakfımıza katkı sağladı.
  Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren hemşerimizin göndermiş olduğu takım elbiseler, bursiyerlerimize dağıtıldı.
 Hazineden satın alınan TED kolejinin taksitleri devam ediyor. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren, okulun kirası bu taksitlerimizi karşılayacaktır.
  Vakfımızın gelirlerini çoğaltmaya çalışıyoruz, bu konuda hep yanımızda olan başta Valimiz Gökmen Çiçek, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, hayırsever iş insanlarımız ile kamunun tüm kurumlarına teşekkür etmek istiyorum. ,Başarımızı ve bursiyer sayımızı her yıl bir önceki seneye göre daha yükseğe taşıyoruz. Bursiyer sayımızı 1.000 öğrencinin üzerine çıkararak Türkiye genelinde büyük ölçekli eğitim vakıfları arasına girmek istiyoruz.

HÜSNÜ SERTESER
AFYON EĞİTİM VAKFI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
 

http://afyonegitimvakfi.org/ckfinder/files/2021-2022%20FAAL%C4%B0YET_RAPORU_SIKI%C5%9ETIRILMI%C5%9E.pdf