Ana Sayfa Haberler "AJANSIMIZ 76 MİLYON DESTEK SAĞLADI"

"AJANSIMIZ 76 MİLYON DESTEK SAĞLADI"

Afyon'da düzenlenen "Kooperatifçiliğin Sorunları ve Çözüm Arayışları Çalıştayı'nda konuşan Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, "Kalkınma ajansımız, 44 projede, 76 milyon lira destek sağlamıştır. Yaklaşıkta 140 milyon liralık da yatırım yapılmasına vesile olmuştur" diye konuştu.


Afyonkarahisar'da Afbel Otel ev sahipliğinde "Kooperatifçiliğin Sorunları ve Çözüm Arayışları Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştay’da konuşan Albikere.com yetkilisi ve Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker yaptığı konuşmada albikere.com'u tanıtarak, "Afyonkarahisar'da 17 tane kadın kooperatifi kuruldu. Kooperatifler üretmekte değil pazarlamakta sıkıntı çekiyorlar. kooperatiflerimi daha fazla satış yapsın diyerek albikere.com'u kurduk. Afyonkarahisar Valiliği, ATSO ve Afyon Eğitim Vakfı bu e-ticaret sitesini hayata geçirdik. Sitenin kuruluş amacı tamamen kadın kooperatifleri içindi. Siteden elde edilen gelir öğrencilere burs olarak veriliyor. Bu çift yönlü bir sosyal sorumluluk projesiydi" dedi.
 
YAKLAŞIK 140 MİLYONLİRALIK YATIRIM
 
Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de bir asırda kooperatifçilik alanında çok önemli kazanımların oluştuğunu belirterek, "Zafer Kalkınma Ajansı olarak Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'ta faaliyet gösteriyoruz. Kooperatiflerimiz de bizim sürdürebilir kalkınmada bizim paydaşlarımızdandır. Kalkınma ajansımız, destek mekanizmalarıyla kooperatiflere doğrudan ve dolaylı olarak bugüne kadar 44 projede, 76 milyon lira destek sağlamıştır. Yaklaşıkta 140 milyon liralık da yatırım yapılmasına vesile olmuştur." diye konuştu. Konuşmaların ardından akademik personeller tarafından sunumlara geçildi.